Svečiai iš Slovėnijos

2017-08-28

Praeitą savaitę užbaigėme itin smagiai – sulaukėme svečių! Paskutinį vasaros penktadienį (O8.25) mūsų centrą aplankė kurčiosios gestų kalbos vertėjos Petra Prez ir Marijeta Kulovec, kurios atvyko iš Slovėnijos. Jos domėjosi gestų kalbos vertėjų situacija Lietuvoje, kaip yra organizuojamas vertėjų darbas ir gerinama vertimo kokybė.

Mūsų centro kurčioji vertėja Rita Navitskė pristatė Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centrą, jo įsikūrimo istoriją ir pasidalino savo, kaip kurčiosios vertėjos, patirtimi.

Slovėnės savo pranešime kalbėjo apie vertėjų situaciją Slovėnijoje, dalinosi savo patirtimi. Visas susitikimas buvo verčiamas iš tarptautinių gestų į lietuvių gestų kalbą ir iš lietuvių gestų kalbos į lietuvių žodinę kalbą, tai buvo nauja patirtis mūsų vertėjoms Violetai Galdikienei ir Simonai Rimkutei, bei kitų vertėjų centrų vertėjoms. Iš tarptautinių gestų į lietuvių gestų kalbą vertė Kauno apskrities gestų kalbos vertėjas Arūnas Bražinskas ir Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėja Ieva Pečiulytė-Silaeva. Susitikime dalyvavo vertėjai kartu su direktoriais iš Šiaulių ir Panevėžio gestų kalbos vertėjų centrų, taip pat Surdologijos centro direktorė Jolanta Radzevič.

Šio neeilinio susitikimo metu ne tik sužinojome apie Slovėnijos vertėjų situaciją, bet ir įgijome praktikos tiek dirbant komandoje su kurčiuoju vertėju, tiek verčiant į lietuvių žodinę kalbą.

                      Iki kitų kartų!

Parengė: Marija Vilkaitė

Grįžti į naujienų sąrašą